adwokat odszkodowania warszawa
Porady

Co zrobić, kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

Większość z nas spotkała lub spotka się w życiu się z sytuacją, w której mimo wyrządzonej szkody, ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania lub proponuje zupełnie nieadekwatną, pomniejszoną kwotę. Wówczas wielu ubezpieczonych rezygnuje, w przekonaniu, że nie znajda sił na walkę z systemem. Niesłusznie, bo w tym celu powstały kancelarie adwokackie, specjalizujące się w pomocy osobom, którym niesłusznie odmówiono wypłaty odszkodowania.

Kontent

W czym może pomóc adwokat – odszkodowania Warszawa?

Miejscem do którego można udać się po pomoc prawną jest Kancelaria Adwokacka. To właśnie w niej pracują wyspecjalizowani w tego typu sprawach prawnicy. Warszawa nie może narzekać na brak podobnych kancelarii, ale też miasto o takiej ilości ludności, obfituje w podobne sprawy. Wypłata odszkodowań bywa zresztą problemem w całym kraju, ponieważ firmy ubezpieczeniowe bardzo często na początku wysyłają poszkodowanemu odpowiedź odmowną. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest, by sprawę przejął doświadczony adwokat. Odszkodowania (Warszawa i inne duże miasta mają w tym zakresie spory problem) można bowiem dochodzić na drodze prawnej, przy odpowiednim zaangażowaniu specjalisty. Zanim jednak do tego dojdzie, prawnicy przeprowadzą analizę sprawy i ocenią szansę na uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie

Występując o wypłatę środków za wyrządzoną szkodę lub krzywdę, warto wiedzieć co nieco o profesjonalnej nomenklaturze. Zadośćuczynienie różni się bowiem od odszkodowania tym, że dotyczy szkody niemajątkowej, a więc tzw. krzywdy. W przypadku szkody majątkowej poszkodowany może natomiast domagać się wypłaty odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *