mecenas oława
Porady

Jak podzielić majątek?

Sprawy spadkowe to jedne z najczęstszych, jakie rozstrzygane są w polskim sądownictwie. Dotyczą podziału majątku po bliskiej osobie zmarłej w ramach dziedziczenia albo podziału koniecznego, jaki wynika na przykład z rozwodu za porozumieniem stron.

Kontent

Problemy związane z podziałem majątku.

Oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby osoby, którym należy się część majątku, podzieliły się nim sprawiedliwie, bez konieczności udziału sądów, przyznaje mecenas. Warszawa, Poznań czy Kalisz, niestety w każdym mieście zdarzają się podobne sprawy. Jeśli chodzi o pieniądze, nie ma sentymentów i warto o tym pamiętać. Osoby, które dotychczas darzyły się ogromną miłością, na salach sądowych zachowują się jakby byli największymi wrogami.

Jak więc podzielić majątek? Najlepiej udać się po porady prawne. Warszawa i każde inne miasto w Polsce takowe oferuje. Prawnik doradzi nam, jak skutecznie uzyskać należną część, zaproponuje mediacje, by taki podział pomiędzy stronami można było przeprowadzić polubownie.

Czy sprawa spadkowa zawsze musi zostać rozpatrzona przez sąd?

Pamiętajmy również, że sprawy spadkowe są konieczne, nawet jeśli spadkobiercy zgadzają się na określony podział spadku. To sędzia musi zatwierdzić wszelkie ustalenia, by nabrały mocy prawnej. Z reguły jest to tylko jedna sprawa sądowa, jeśli oczywiście żaden spadkobierca nie będzie miał innych aniżeli ustalone żądań.

Jak widać, otrzymanie części majątku nie tylko wiąże się z korzyściami finansowymi. Bardzo często jest powodem wielkich kłótni rodzinnych, a takie sprawy mogą ciągnąć się przez długie lata. W każdej sytuacji warto skorzystać więc z pomocy prawnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *