dezynfekcja pomieszczeń biurowych
Nieruchomości

Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń biurowych

Użycie konkretnego środka odkażającego zależy od powierzchni, jaką chcemy wyczyścić oraz rodzaju samego zanieczyszczenia. Okazuje się jednak, że są skuteczne sposoby na to, by podczas jednego zabiegu móc pozbyć się różnego rodzaju toksyn, grzybów, bakterii czy wirusów.

Jednym ze sposobów na dezynfekcję jest wykorzystanie chloru, natomiast trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ten chemiczny preparat zostaje coraz częściej zastąpiony środkiem znacznie bardziej bezpiecznym i nieinwazyjnym dla zdrowia ludzi. Chodzi o ozon w czystej postaci.

Co ciekawe, ozonowanie przedszkoli, szkół, szpitali, restauracji, ozonowanie żłobków, bibliotek, biur, a nawet przystanków autobusowych, skwerów czy przejść podziemnych, stało się dzisiaj powszechne. Ozonowanie jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji w czasie pandemii koronawirusa, standardem jest już nawet ozonowanie dokumentów.

Jeszcze do niedawna ozon stosowano w celu eliminacji przykrego zapachu – na przykład podczas czyszczenia pustostanów, piwnic, miejsc, w którym doszło do rozkładu zwłok. Dzisiaj oprócz likwidacji odoru, ozonem zwalcza się też pleśń, grzyby, roztocza, drobnoustroje, bakterie oraz wirusy. To dlatego ozonowanie jest tak dobrym zabiegiem w czasie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Zaleca się, by tego rodzaju dezynfekcja odbywała się regularnie, w miejscach szczególnego zagrożenia epidemiologicznego nawet każdego dnia. Zabieg ozonowania nie jest drogą inwestycją, natomiast doskonale skuteczną. Warto przy tym dodać, że w pełni bezpieczną, nawet w miejscach, w których przebywają na co dzień dzieci, takich jak przedszkola czy żłobki.

Pamiętajmy jednak, by przed zastosowaniem właściwej dezynfekcji, sprawdzić, z jakim zanieczyszczeniem mamy do czynienia. W tym celu warto podjąć współpracę z ekspertami, którzy zajmują się doborem skutecznego środka, jak i wykonaniem samego odkażania. Ozon jest oczywiście uniwersalny i można go zastosować zawsze, również samodzielnie w warunkach domowych, natomiast trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze zwalczy wszystkie negatywne czynniki, które zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Pewne jest, że ozonowanie w ramach dezynfekcji było stosowane już od dawna, natomiast dopiero w czasie pandemii koronawirusa zyskało tak ogromną popularność. Można śmiało potwierdzić, że ozonowanie jest obecnie najbardziej pożądanym zabiegiem oczyszczającym daną przestrzeń, a jego wykorzystywanie jest już standardem w ramach minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *