pośrednictwo pracy
Biznes

Zatrudnienie przez agencję – na co może liczyć Ukrainiec?

Nie ma wątpliwości, że współpraca z agencją pośrednictwa pracy to najlepsza dla Ukraińca opcja, jeśli tylko chce otrzymać w Polsce zatrudnienie legalne, na dobrych warunkach. Co więcej, tylko pośrednictwo pracy zapewni mu ciągłość zleceń, co jest ważne przy zatrudnieniu nie na stałe, ale raczej tym sezonowym, cyklicznym. Jak przebiega współpraca z agencją pracy dla Ukraińców? O tym, dlaczego warto podjąć z tym podmiotem współpracę, piszemy poniżej.

Przede wszystkim, agencja pracy znajdzie pracę nawet na odległość i tak również przeprowadzi rekrutację wedle indywidualnych potrzeb potencjalnego pracownika czy jego zawodowych kwalifikacji. Dzięki temu obywatel Ukrainy może znaleźć pracę jeszcze przed fizycznym przyjazdem do Polski. Nie musi również obawiać się bariery językowej, bo pracownicy agencji doskonale porozumiewają się zarówno w języku ukraińskim, jak i polskim.

Co ciekawe, agencja załatwia wszelkie formalności, weryfikuje pracodawcę, ustala warunki zatrudnienia, kontroluje wynagrodzenie, uzyskuje dla pracownika pozwolenie na legalny pobyt oraz pracę w Polsce. Zajmuje się też dodatkowymi usługami jak znalezienie lokum do mieszkania czy transportu w miejsce wykonywanych obowiązków zawodowych.

Agencja pracy to dzisiaj prężnie rozwijające się działalności, których celem jest pomoc Ukraińcom w znalezieniu zatrudnienia w naszym kraju, ale również przedsiębiorcom, którzy wykazują braki w personelu. Bardzo często chodzi tu o wynajem czasowy pracowników na konkretne zlecenia, w tym outsourcing magazynowy czy wynajem pracowników w sektorze budowlanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *