zarabianie na Spotify
Fianse Porady

Finansowe problemy artystów w czasie pandemii

Koncerty i imprezy masowe są jednymi z najczęściej wybieranych form rozrywki. Niestety w wyniku wprowadzonego lockdown wszystkie takie wydarzenia zostały odwołane. Jest to ogromna strata dla fanów, którzy uwielbiają występy ulubionych artystów na żywo. Lecz w jakim stopniu ta sytuacja wpłynęła na funkcjonowanie artystów?

Rozwój pandemii skutkował wprowadzeniem lockdown, który zablokował wiele branż. Oczywiste jest, że restauracje, kawiarnie i siłownie zostały pozbawione możliwości zarobku. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku artystów, którzy nie mogą grać na koncertach i imprezach. W wyniku tego, wielu z nich zostało pozbawionych głównego źródła zarobku.

Kroki, które warto podjąć

Utrata pieniędzy z koncertów jest poważnym ciosem, dla artystów i całej branży muzycznej. Jednak to głównie muzycy będą borykać się z problemami finansowymi spowodowanymi odwołaniem koncertów. Zatem nie ma na co czekać i warto już teraz podjąć odpowiednie kroki pozwalające przetrwać ten trudny czas. Jak wskazuje firma Independent Digital będąca dystrybutorem muzyki, warto zintensyfikować swoje działania w obszarze cyfrowym. Jak wiadomo przez lockdown większość życia przeniosła się do sieci, więc warto mieć to na uwadze przy planowaniu dalszych działań.

Muzyka cyfrowa w czasie koronawirusa znacząco zyskała na sile. Wzrost popularności serwisów z muzyką jest świetną okazją, dzięki której zarabianie na Spotify, czy Tidal jest jeszcze bardziej opłacalne. Jednak żeby to osiągnąć warto mieć dobrego partnera, który pomoże nam w realizacji skuitecznej strategii. Szczególnie teraz jest ważne przemyślane działanie jak choćby wydawanie singli, które pozwolą przygotować fanów na wydanie nowej płyty. Dzięki temu możemy uzyskać o wiele lepsze rezultaty niż gdyby nie zostały podjęte żadne korki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *