oszczędne gotowanie
Biznes

Jak zachować maksymalną ilość substancji odżywczych w owocach i warzywach?

Nie jest tajemnicą, że zarówno warzywa jak i owoce mają w sobie bardzo dużo różnych witamin i innych substancji odżywczych. Trzeba jednak pamiętać, że ich nieodpowiednie przygotowanie (np. w głębokim oleju) jest poważnym błędem. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na świat bez witamin? Jak powinno wyglądać zdrowe i oszczędne gotowanie (więcej informacji: https://www.mocsokow.pl/pl/blog/oszczedzanie-w-kuchni-frytkownica-powietrzna-czy-piekarnik-1654511611)?

Kontent

Gorące powietrze zawsze pomaga!

Popularna w ostatnich latach frytkownica niskotłuszczowa to świetne narzędzie to… przygotowania warzyw. W ten sposób można stworzyć smaczne, wegetariańskie danie, albo też sałatkę warzywną. Dzięki niewielkiej (lub zerowej) ilości tłuszczu, produkty te nadal posiadają w swoim składzie mnóstwo ważnych dla zdrowia składników odżywczych.

Gotowanie na parze? Czemu nie!

Warzywa i owoce przygotowywane na parze to kolejny, ważny element diety. Warto zauważyć, że gotowanie na parze ostatnio wraca do łask, gdyż ludzie doceniają jego niekwestionowane atuty. Z drugiej strony należy pamiętać, że nowoczesna technologia oferuje mnóstwo różnych urządzeń, dzięki którym gotowanie z parą (np. duszenie) jest dużo efektywniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Warto z tych rozwiązań skorzystać!

Wyciskarka do owoców

Do obiadu można sobie zrobić kompot, albo kupić sok. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak zakup urządzeń, za pomocą których można pozyskać sok w sposób całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Wyciskarki do owoców – bo o nich mowa – to urządzenia zapewniające maksymalny komfort przygotowywania smacznych i zdrowych napojów. W związku z tym, że proces wyciskania odbywa się na zimno, w soku pozostają wszystkie najważniejsze substancje odżycze.

Ekonomiczne gotowanie elektryczne

Dbający o minimalne zużycie energii miłośnik gotowania z pewnością doposaży swą kuchnię w garnki elektryczne. Nie zajmują one dużo miejsca, są funkcjonalne, energooszczędne i co najważniejsze – większość z nich posiada funkcję mieszania. Dzięki temu z ich pomocą można przyrządzać jedzenie niemalże w sposób automatyczny i to bez utraty ważnych dla zdrowia składników odżywczych.

Reasumując, bezpieczne dla zdrowia gotowanie to nie fikcja. Ważne, aby umiejętnie wdrożyć je w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *